Teslimat Şablonu Tanımlama

Teslimat Şablonu Tanımlama

1. Kargo şablonu, mağazanızı ve kargo süreçlerinizi, doğru ve sorunsuz yönetebilmeniz için tanımlamanız gereken en önemli şablonlardan biridir.

Mağaza Yönetim Paneli > Bilgilerim > Teslimat Bilgileri adımlarını takip ederek kargo şablonuna ulaşabilirsiniz.

Yeni şablon oluşturmak için Yeni Şablon Ekleme kutucuğuna basın.

Şablonunuzu isimlendirin ve teslimat metodunu seçin.

2. Depo adresinin karşısındaki "Seç" kutucuğuna basarak açılan pencereye adres bilgilerini girin. Şartlı kargo tanımlaması yapacaksanız tutarı girin.

3. Kargo ücreti tipini seçin.

Aynı depodan çıkacak ve beraber kargolanabilecek ürünler için “Birlikte Gönderime Uygun” kutucuğunu seçin. Aynı veya farklı kolilerde aynı anda gönderilebilen ürünler birlikte gönderime uygundur.

  • Alıcıların ödemesini istediğini ürünler için Alıcı Öder, Sizin ödeyeceğiniz kargo ücretleri için Mağaza Öder, Depo adresinde tanımladığınız sipariş tutarının veya ürün miktarının üzerindeki kargoları siz, bu tutarın veya miktarın altındaki gönderimleri alıcı ödeyecekse Şartlı Ödeme seçeneğini işaretleyin. Kullanacağınız kargo şirketini seçin. İade değişim bilgileri için aynı adresi seçebilirsiniz. Eğer farklı bir adrese iade olmasını istiyorsanız yeni bir depo adresi tanımı yapın ve bu yeni depoyu seçin. Tüm Türkiye’ye gönderim sağlıyorsanız evet seçeneğini işaretleyin, sadece belli illere gönderim sağlıyorsanız hayır olarak seçim yapıp gönderim sağladığınız illeri seçebilirsiniz.

4. İade/değişim gönderimleri için kargo şirketi seçin.

Kargo şablonunda tanımladığınız iade/değişim kargo bilgileri, sipariş iade/değişim sürecinde alıcıları bilgilendirmek için gösterilecektir.