Müşteri İletişimi Yönetimi

Müşteri İletişimi Yönetimi

Müşteri iletişiminde dikkat edilmesi gereken maddeler aşağıdaki gibidir.

Soru - Cevap

n11 üyeleri ,ürün satış sayfalarında yer alan “Mağazaya Soru Sor” butonuna tıklayarak veya siparişlerim sayfası üzerinde yer alan ilgili buton yardımı ile mağazalara ürünler ve siparişler hakkında soru iletebilmektedir.

İş ortaklarımız tarafından ilgili alan üzerinden gelen soru dışında müşteriler ile iletişime geçilmesi yasaklı işlemdir.

İş ortaklarımızın n11 üyelerinin sorduğu bu sorulara İş ortaklarımızın iş birliğimiz kapsamında, Satıcı İş Ortaklığı ve İlan Sözleşmesi'ni göz önünde bulundurarak n11 üyeleriyle etik kuralları çerçevesinde iletişim kurması gerekmektedir.

İş ortağımız olarak n11 üyeleriyle kurduğunuz iletişimde bu hususa dikkat etmeniz gerektiğini, aksi halde Satıcı İş Ortaklığı ve İlan Sözleşmesi’ne aykırı davranmanızdan dolayı mağazanızın satışa kapatılacaktır.

Talep Ret Açıklamaları

n11 üyeleri iade ,değişim,iptal işlemleri için talep oluşturma anında Sebep açıklamasınızı doldurmak zorundadır.İlgili talepler oluşturulduktan sonra Mağaza Yönetim Paneliniz üzerinden yanıtlanabilir durumda olacaktır.

İlgili talep işlemlerimde iade/değişim/iptal koşullarına uygun olmayan bir durumunda ‘’Ret’’ aksiyonu alınarak müşteri açıklaması girilmektedir.

Talep cevap aksiyonları için İş ortaklarımızın iş birliğimiz kapsamında, Satıcı İş Ortaklığı ve İlan Sözleşmesi'ni göz önünde bulundurarak n11 üyeleriyle etik kuralları çerçevesinde talep açıklamaları girişi yapılması gerekmektedir.

İzinsiz Veri İşleme ve Ticari İleti Gönderme

Kullanıcılarımızın n11'den yaptıkları alışverişler sırasında paylaştıkları kişisel verilerin gizliliğine ve önemine verdiğimiz değeri bir kez daha vurgulamak isteriz. Satıcı İş Ortaklığı ve İlan Sözleşmemiz kapsamında, n11 üzerinden yaptığınız satışlar esnasında elde ettiğiniz kullanıcılarımıza ait kişisel verilerin, satın alınan ürünlerin ve ilgili faturaların alıcıya teslimi haricinde herhangi bir amaçla kullanmamanız ve üçüncü kişiler ile paylaşmamanız gerekmektedir. n11 sipariş ekranında yer alan kullanıcı bilgilerinden bir veri tabanı, kayıt veya rehber yaratmak, işbu bilgileri kontrol etmek, güncellemek, değiştirmek ve diğer üyelerin kişisel bilgilerine erişmek ve başka bir sisteme indirmek veya sipariş konusu haricinde kullanıcılara kısa mesaj veya e-posta göndermek veya bu verileri başka bir şekilde işlemek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun ihlali anlamına gelmektedir.

Kanun'un ihlali halinde, 5.000 TL'den 1.000.000 TL'ye kadar idari para cezaları ve ayrıca kişisel verilerin Türk Ceza Kanunu anlamında suç oluşturacak şekilde işlenmesi halinde 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası öngörülmektedir.

Ayrıca, n11 üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarımızın bilgilerinin ticari elektronik ileti (e-posta, kısa mesaj vb.) göndermek amacıyla izinsiz şekilde kullanılmasının Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat uyarınca hukuka aykırı olduğunun ve kullanıcılarımızla izinsiz şekilde ticari iletişime geçmemeniz gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz. Söz konusu izinsiz ticari iletişimler sebebiyle Kişisel Verileri Koruma Kurumu veya Ticaret Bakanlığı nezdinde meydana gelebilecek her türlü şikâyet, idari para cezası ve diğer yaptırımdan hukuken İş Ortaklarımızın sorumlu olacağını dikkatinize sunarız.

Yukarıda belirtilenler ışığında, İş Ortağımız olarak, n11 sipariş takip ekranından elde ettiğiniz kişisel verileri mevzuata aykırı şekilde kullanılması sebebiyle oluşacak her türlü idari ve cezai yaptırımdan ve zarardan bizzat sorumlu olacağınızın altını çizmek isteriz.

Sipariş ekranı aracılığıyla alıcılara ilişkin edinilen kişisel verilerin, kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından elde edildiğinin tespiti hâlinde, bu durumu en kısa sürede n11'e bildirmenizi rica ederiz.