Kargo Süreci

n11 anlaşmalı fiyatlarından nasıl yararlanırım?

1. n11 anlaşmalı fiyatlarından yararlanmak için öncelikle teslimat şablonu oluşturmanız gerekmektedir.

Mağaza Yönetim Panelinde yer alan Hesabım > Teslimat Bilgileri başlığını tıklayın.

2. “Sözleşmeyi okudum, onaylıyorum” kutucuğunu işaretleyip “Kampanyaya Katıl” butonuna basın.

Teslimat Şablonu Tanımlama

1. Kargo şablonu, mağazanızı ve kargo süreçlerinizi, doğru ve sorunsuz yönetebilmeniz için tanımlamanız gereken en önemli şablonlardan biridir.

  • Mağaza Yönetim Paneli > Bilgilerim > Teslimat Bilgileri adımlarını takip ederek kargo şablonuna ulaşabilirsiniz.
  • Yeni şablon oluşturmak için Yeni Şablon Ekleme kutucuğuna basın.
  • Şablonunuzu isimlendirin ve teslimat metodunu seçin.

2. Depo adresinin karşısındaki "Seç" kutucuğuna basarak açılan pencereye adres bilgilerini girin. Şartlı kargo tanımlaması yapacaksanız tutarı girin.

3. Kargo ücreti tipini seçin.

Aynı depodan çıkacak ve beraber kargolanabilecek ürünler için “Birlikte Gönderime Uygun” kutucuğunu seçin. Aynı veya farklı kolilerde aynı anda gönderilebilen ürünler birlikte gönderime uygundur.

  • Sizin ödeyeceğiniz kargo ücretleri için Mağaza Öder,
  • Depo adresinde tanımladığınız sipariş tutarının veya ürün miktarının üzerindeki kargoları siz, bu tutarın veya miktarın altındaki gönderimleri alıcı ödeyecekse Şartlı Ödeme seçeneğini işaretleyin.
  • Kullanacağınız kargo şirketini seçin.
  • İade değişim bilgileri için aynı adresi seçebilirsiniz. Eğer farklı bir adrese iade olmasını istiyorsanız yeni bir depo adresi tanımı yapın ve bu yeni depoyu seçin.
  • Tüm Türkiye’ye gönderim sağlıyorsanız evet seçeneğini işaretleyin, sadece belli illere gönderim sağlıyorsanız hayır olarak seçim yapıp gönderim sağladığınız illeri seçebilirsiniz.

4. İade/değişim gönderimleri için kargo şirketi seçin.

Kargo şablonunda tanımladığınız iade/değişim kargo bilgileri, sipariş iade/değişim sürecinde alıcıları bilgilendirmek için gösterilecektir.

Siparişlerin gönderimini nasıl yapabilirim?

1. Gelen siparişlerinizi onaylayın.

2. Onayladığınız siparişlerin sağ kısmında bulunan “Kargo Şablonu” linkini tıklayıp çıktı alın. Kargo Şablonunu siparişinizin üzerine yerleştirin.

3. Siparişi, Kargo Şablonu veya kargo şablonundaki Kampanya Numarası ile birlikte ilgili firmaya teslim edin.

Kargo firması, şablondaki Kampanya Numarasını kullanarak kargo faturasını kestiğinde ilgili kargo takip numarası da güncellenecek ve sipariş otomatik olarak “Kargolandı” statüsüne geçecektir.

Siparişlerin kargo şablonunda yer alan kampanya numarası ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde siparişler geciken kargolama statüsüne geçecektir.

Ceva Lojistik ve Horoz Lojistik Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

1. Teslimat şablonlarınızda “Ceva Lojistik veya Horoz Lojistik” seçimi yapmalısınız. Şablonun içerisinde bulunan depo adresinizin doğruluğunu kontrol edin.

2. Paketlemesini tamamladığınız ürünler için “Toplama Talep Et” butonuna basarak ürünün adet ve desi / kg bilgilerini dikkatlice ilgili alana girip “Gönder” butonunu ile işlem sağlamalısınız.

3. Toplama Talebi yaptığınız siparişlerinizi Ceva Lojistik veya Horoz Lojistik firması depo adresinizden teslim alacak olup, toplanmasını talep ettiğiniz ürünlerinizin yanındaki butonu “Toplama Talebi” olarak göreceksiniz.

4. Siparişinizin yanında bulunan “Kargo Şablonu” nun çıktısını alarak, Ceva Lojistik veya Horoz Lojistik firmasına ürün teslimi esnasında iletmeli ve n11 kampanyası kullanılarak gönderileceğini hatırlatmanız gerekmektedir.

5. Söz konusu kapsamda sadece Mağaza Öder siparişler gönderilebilecek olup kargo gönderim ücretleri n11 hesabınızdan otomatik olarak düşülecektir.

Mağaza Öder Olarak Oluşan Siparişlerin Kargo Ücretlerini Nasıl Takip Edeceğim?

1. Mağaza Yönetim Panelinde yer alan Sipariş Yönetimi > Özel Kargo Kampanyası başlığını tıklayın.

Bu sayfada Özel Kargo kampanyasıyla gönderdiğiniz siparişlerinizi, kg/desi miktarlarını ve kargo ücretini görebilirsiniz. Ayrıca ücretin sipariş gönderimi nedeniyle mi yoksa ürün iadesi nedeniyle mi kesildiğini kontrol edebilirsiniz.
Kesilen kg/desi veya ücretine 24 saat içinde itiraz edebilirsiniz.

Kargo Ücretleri Nasıl Tahsil Edilecek?

Kargo ücretleri sipariş bazında hesabınızdan düşülecektir. Düşülen miktar, ay sonunda toplu olarak faturalandırılacaktır.

İade Ürünler için de Geçerli Olacak mı?

Bu kampanya iade ürünler için de geçerli olacaktır. Ürün/ürünler için iade talebi oluşturan alıcılara, bir Kargo Kampanya Kodu verilecektir. Alıcılar, siparişi bu kodu kullanarak iade ettiklerinde kargolarınız tablodaki fiyatlara göre iade olacaktır. Alıcının siparişi kapıda iade etmesi veya kargonun teslim edilememesi durumunda kargo bedelinin %50’si tutarında ücret alınacaktır.