Para Transfer Süreci

Para Transfer Süreci

n11.com sipariş bedeli, tam ve zamanında teslim edilen siparişin müşteri veya sistem tarafından onaylanmasından (Tamamlandı Statüsü ) 7 gün sonra hesabınıza transfer edilir.

Günlük İş Ortağı Ödeme limit kuralı aşağıdaki gibidir:

 

 • Mağazanızın 100 TL ve üstünde bir hak edişi olması halinde, sipariş bedeli, siparişin tam ve zamanında tesliminin Alıcı'nın onayını ya da otomatik onay mekanizmasını takiben 7 gün içinde, komisyon ve hizmet bedeli mahsup edilmiş olarak, mağaza hesabınıza transfer edilir.
 • Ancak Mağazanızın 100 TL altında bir hak edişi olması halinde, sipariş bedeli, mağazanızın havuz hesabında bekletilir. Eğer ertesi gün 100 TL ve üstünde bir hak ediş oluşur ise, ödeme yukarıda detayları belirtildiği şekilde gerçekleştirilir.
 • Her durumda 7 gün içerisinde Mağazanızın hak ediş toplamı 100 TL'ye ulaşmaz ise, bu tutar altında kalan her ödeme pazartesi günleri toplu olarak mağaza hesabınıza transfer edilir.

 

Ürün bedeli, Mağaza hesabına aktarılmadan önce n11.com komisyonu ve hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır.

Tamamlandı statüsüne geçen siparişleriniz, satıcı ofisinizi üzerinden Sipariş Yönetimi-Sipariş Listesine giriş yapılarak görüntüleyebilirsiniz.

Önemli; Bankacılık sistemi izin vermediği için, hafta sonları ve resmi tatillerde, ödeme yapılamamaktadır.

Taksitli İşlemler

Taksitli satılan ürüne ait bedel, n11.com komisyon bedeli kesildikten sonra Mağazanın hesabına peşin olarak aktarılır.

Para Transfer Takip Alanı

Satıcı ofisiniz üzerinden , Ödeme ve Fatura Yönetimi > Para Transferi Listesine giriş yaparak tarih bazlı yatırılan tutar bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ödemeleriniz "Mağaza Üyelik Kaydında" giriş yapılan Banka Hesabına aktarılmaktadır.

İlgili alanda Tarih bazlı Sipariş Ödeme kontrolü yapılmak isteniyor ise "Para Transfer Sipariş Detayı" seçimi yapılır.

Tek bir siparişe ait Para Transfer sorgusu yapılmak istenir ise "Sipariş Kodu" bölümünde ilgili siparişi aratabilirsiniz.İlgili arama sonununda, siparişin ödemesinin yapıldığı "Para Transfer Detayı" sistem tarafından sunuluyor olacaktır.

Para Transfer Detayı

Siparişleriniz üzerinden satış yapılan kategoriye ait komisyon oranı ve sözleşmenizde belirtilen reklam kesintisi uygulanmaktadır. Görüntülenebilecek diğer kesintiler için başlık açıklamaları aşağıdaki gibidir.

 • İndirim Tutarı: Mağaza satış fiyatı üzerinden mağazanızın yapmış olduğu indirim miktarıdır.
 • Kupon Tutarı: Mağazanız tarafından yaratılmış indirim kuponları kesintisidir.
 • Kargo Hizmet Bedeli: n11 entegrasyonu üzerinden gönderim yapılan ürünler için kesilen kargo ücretleridir.
 • Ertelenen Tutar: Bu alan üzerinden ilgili yatırılan bedellerde ekstra kesinti var ise altı çizili tutarın üstüne tıklamanız durumunda reklam puanı kesintisi ve iade sipariş bedeli gibi ekstre kesinti detayına ulaşım sağlayabilirisiniz.
 • Reklam Kesintisi: n11 tarafından her siparişiniz için alınan Hizmet Bedeli kesintisidir.Komisyon sözleşmenizde kategori bazlı orana ulaşabilirsiniz.

Kargo Hizmet Bedeli ve Ekstra kesintiler için; ilgili kesinti miktarının üzerine tıklamanız durumunda iç detay bilgisine (Sipariş Numaraları,açıklama,Kargo Kampanya kodu vb.) ulaşabilirsiniz.

Para Transfer Durumu Statüleri

 • Başarısız Statüsü: Ödemenizin banka bilgileri uyuşmazlığı yada farklı nedenlerden dolayı banka hesabınıza yansımaması durumudur. Başarısız tutarlar satış panelinizde Ödeme Yönetimi > n11 Para Yönetimi bölümüne aktarılmaktadır.
 • Hesaplanmadı Statüsü: Siparişinizin onaylandığı fakat henüz Tamamlandı Statüsüne geçmediği anlamına gelir. Siparişlerişiniz üzerinden kesintilerden yapılarak hesaplamaya dahil olacak ve en kısa süre içerisinde ödeme Beklenen Statüsüne geçecektir.
 • Ödeme Beklenen Statüsü: En kısa süre içerisinde hesabınıza geçecek uzlaşma tutarıdır.
 • Başarılı: Ödemeniz Banka Hesabınıza yansımıştır.
 • Onaylanmış: Para Transfer hakedişiniz üzerinden komisyon bedeli,reklam kesintisi,iade sipariş veya kargo kesintisi gibi ek kesintiler sebebi ile artı bakiye kalmaması durumunda oluşan statüdür.İlgili transfer sürecinde yer alan siparişlerin ödemesi başarılı olarak adlandırılmaktadır ancak alacak tutarınız n11 alacaklarını karşılamıştır.