n11 Kataloğunda Bulunmayan Ürünü Ekleme

n11 Kataloğunda Bulunmayan Ürünü Ekleme

Ürün Yönetimi > Yeni Ürün Ekle bölümünden kategori seçtikten sonra Barkod / GTIN alanında arattığınız ürün katalogda yoksa Ürün Ekle butonuyla ekleyebilirsiniz.

 

 

Kataloğa tek ürün eklerken, ürünün temel bilgilerinin yanı sıra fiyat, stok ve teslimat bilgileri alanlarını doldurarak katalog onay sürecine göndermelisiniz.

Temel Bilgiler: Ürün Başlığı ve Alt Başlık tanımlamalarında, arama çubuğuna ürün adı yazılırken kullanılan anahtar kelimeleri doğru seçmek gerekir.

Özellikle başlıklarda, tüm harfleri büyük kullanmayın. Mağaza Ürün Kodunuz, kendi sistemlerinizde kullandığınız kodlardır. Marka seçeneğiyle ürünün markasını seçin, marka yoksa marka patentinizi, üzerinde markanızın olduğu ürün görselini ve markanın ekleneceği kategori ve kategori alt kırılımını, kategori yöneticisi arkadaşlarımıza iletmeniz yeterli olacaktır. Markanız tanımlandıktan sonra seçimi sağlayabilirsiniz. Markanız listede yoksa Diğer başlığını seçip açılan kutucuğa kendi markanızı yazabilirsiniz.

Ürünlerin GTIN ve MPN kodlarını biliyorsanız, ilgili sekmeye bu bilgileri de yazın. ( * ) işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Satışa açılacak ürün, satıştaki diğer ürünlerle aynı siparişte paketlenebilecek bir ürün ise Beraber Satışa Uygun sekmesini işaretleyin. Ürün, Yerli Üretim ise yine ilgili alanı işaretleyin. Varsa, Üretim Tarihi ve Son Kullanma Tarihi girin. Tanımlanan ürün kaç günde gönderilecekse sekmeden gün sayısını işaretleyin. 7 gün ve üzeri sürede gönderim yapacaksanız, 7 Gün ve Üzeri sekmesine tıklayıp, ürünü göndereceğiniz gün sayısını manuel olarak yazın. Son olarak da ürün görsellerinizi Fotoğraf Yükle sekmesine tıklayarak yükleyin.

 

 

Özellik Ayarları: Alıcıların ürünlere daha kolay ulaşması için kategorilerde ekstra özellik tanımlamaları bulunmaktadır. Tanımladığınız ürün için ek özellikleri seçin ve sonraki aşamaya geçin.

 

 

Satış Bilgileri: Ürünlerin satışının yapılacağı günler için Tarih Aralığı kısmından Var seçeneğini işaretleyerek, takvimden ilgili tarihleri girebilirsiniz. Belirttiğiniz tarih aralığı dışında ürün satışta olmayacaktır. Bu ayarı değiştirmek genelde unutulduğu için, Yok olarak işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde, ürünlerini stoğu bitene kadar yayında kalacaktır. Para Birimi seçimi yaparak Fiyat sekmesine ürünü satmak istediğiniz fiyatı, ürüne ait stok bilgisini de Stok bölümüne girin.

 

 

İndirim Ayarları: Tanımlamak istediğiniz ürüne indirim uygulamak istiyorsanız, İndirim Ekle sekmesinden Evet butonuna tıklayın. Ürünlere indirim tanımlanmalarının yapılması, ürün kalite puanlarını pozitif etkileyecektir. Ancak eklenen indirim oranları doğru ve makul baremler içermelidir.

3 farklı indirim tanımlaması yapılabilir: İndirim Fiyatı, İndirim Oranı ve İndirimli Fiyat. Burada indirim türünü girdikten sonra, türe göre indirim içeriğini de alt satırdaki sekmeye girmeniz gerekir. İndirimlerin belirli tarihler arasında geçerli olmasını istiyorsanız, Geçerlilik Tarihi sekmesinden ilgili aralığı seçin. Bir müşterinin bu ürün için yapabileceği alımı sınırlamak istiyorsanız, bu sınırlamayı En Fazla Satış Adeti sekmesine ekleyin. Sınırlama yapmak istemiyor, yani bir müşteri bütün stoğumuzdaki ürünü alabilsin istiyorsanız, bu alanı boş bırakabilirsiniz. Devam butonuna basarak diğer adıma geçebilirsiniz.

 

 

Ürün Ayrıntıları: Ürünü anlatan faydalı bilgileri burada detaylı bir şekilde yazdıktan sonra, devam butonuna tıklayarak son adıma geçin.

 

 

Teslimat Bilgisi: Daha önce eklediğiniz kargo şablonlarından uygun olanı seçtikten sonra, Kaydet butonuna basarak Manuel Ürün Ekleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Daha önce şablon tanımlamadıysanız; https://magazadestek.n11.com/satis-surecleri/kargo-sureci-141 sayfasından üzerinden destek alabilirsiniz. Şablon Seç butonuna basıp, daha önce tanımlamış olduğunuz şablonu seçin ve Kaydet butonuna basarak işleminizi tamamlayın.

 

 

Eklenmiş olan ürün, Ürün Yönetimi > Ürün Listesi'nden "Katalog Onay Sürecinde" olarak gösterilecektir. Ürün, katalog ekibi tarafından onaylandığında doğrudan satışa açılacaktır.

 

 

Katalog onay süreci ortalama 24-48 saat sürmektedir. Ürün onay sürecinin uzaması durumunda https://magazadestek.n11.com/talepler adresinden talep oluşturabilirsiniz.