Fatura Sorgulama

Fatura Sorgulama

Komisyon faturaları mağazanıza kayıtlı mail adreslerinize aylık olarak paylaşılmaktadır. Her ayın 15’inde kadar ise Komisyon faturaları aylık olarak satıcı panelinize yüklenmektedir. Mağaza Yönetim Paneli > Ödeme ve Fatura Yönetimi > Fatura Sorgulama bölümünden e-fatura ayınızı seçildiğinde komisyon faturanız görüntülenecektir.

Fatura tarihinize tıkladığınızda pdf olarak komisyon faturanız açılacaktır.

Komisyon Faturası kalemlerinin açıklamaları aşağıdaki gibidir;

Hizmet Bedeli (POP): Alıcılarımızın, siparişle birlikte ödemiş oldukları kargo ücretleridir. İlgili kargo ücretlerini, sipariş tutarına eklediğinizden dolayı, komisyon faturanızda yer almıştır.Oluşan farklar için muhasebesel denkleştirme yapabilirsiniz.

Pazarlama Hizmet Gelirleri: Tamamlanan her ürün satışından ürün bedelinin %0,8’ine denk gelen bir tutarda hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Muhasebesel denkleştirme yapabilmeniz adına, komisyon faturanızda gösterilmiştir.

Hizmet Bedeli (SPP): Kargo entagrasyonumuzu kullanmanız nedeniyle, gönderim yapmış olduğunuz siparişleriniz, bir sonraki hakedişinizden düşülmesi nedeniyle, komisyon faturanızda gösterilmiştir. Muhasebesel denkleştirme yapabilirsiniz.

Komisyon Gelirleri (B2C): Tamamlanan siparişlerinizden, kesilen komisyon oranıdır. İlgili Komisyon gelirlerinizin, farklı satırlarda yer almasının nedeni ise, farklı kategorilerimizde satış yapmanızdan dolayı, kaynaklanmaktadır. Komisyon faturanızda birden fazla Komisyon kesintisi kalemi görebilirsiniz.Bu durum satış yapılan kategori farklılıkları sebebi ile yaşanmaktadır. Her kategori için farklı komisyon oranı kesintisi yapılması sebebi ile ayrı kalem olarak yer almaktadır.Tüm komisyon oranı kesintilerin toplamı aylık kesinti tutarını veriyor olacaktır.