Satış Arttıran Ürün İlanları

Satış Arttıran Ürün İlanları

 1. Ürün Başlığının doğru belirlenmesi;

  Ürün başlığınızı belirlerken müşterilerinizin ürünü internette nasıl arama yapacağını düşünerek belirlenmesi gerekir. marka ve model isimleri, ürünün adı başılkta mutlaka yer almalı. Bunlarla birlikte üründe varsa cinsiyet, kullanım özelliği ve kod numaralarına da yer verilebilir.

  örneğin;
  • Adidas Daroga Erkek Spor Ayakkabı G61604
  • Taç Brielle Ranforce Çift Kişilik Nevresim Takımı
  • Samsung 48¨ Smart Curved UHD TV 48JU6570
 2. Alt başlık kısmında ürünü ön plana çıkartan özelliğine yer verebilirsiniz. Yada mağazanıza ait bir kampanya varsa bu kampanyayı belirtebilirsiniz.
 3. En az 6 ürün fotoğrafı yükleyin.Farklı açılara ve kullanım alanındaki fotoğraflara yer verebilirsiniz. Ürünlerinizin fotoğraflarının arka planı düz ve temiz bir zeminde olmalı. Tekstil ürünleri satıyorsanız mutlaka canlı manken kullanarak fotoğraf çektirin. Profesyonel fotoğraflar herzaman satışlarınızı arttıracaktır. Ücretsiz profesyonel fotoğraf çekimleri için magaza destek noktalarımızdan destek alabilirsiniz.
 4. Ürün fiyatlarınızı belirlerken indirim alanını mutlaka kullanın, fiyatlarının üstü çizili ürünler sıralamada sizi yukarıya taşıyacaktır. İndirimlerinizi tanımlarken çok düşük ve çok yüksek indirimler tanımlamayın %1 indirim veya %98 indirimli ürünler güvensizlik yaratacağından tercih edilmeyecektir.
 5. Ürün açıklamaları alanında, ürün hakkındaki bilgiler açıklayacı ve net olmalıdır.

  Ürününüzün fotoğraflarında canlı manken kullandıysanız mankenin ölçülerini ve mankenin giydiği bedeni açıklamalara mutlaka yazmalısınız. Ürünün kullanımız hakkında bilgilere yer vermelisiniz.

  örneğin;
  Ürünün ilk kullanımında ne yapılmalı?
  • Ürün kullanılmadığı zamanlarda nasıl muhafaza edilmeli.
  • Ürünün bakımı nasıl yapılmalı gibi soruların cevaplarına yer verebilirsiniz.
  • Ürünün kolay kullanımı hakkında ip uçlarına yer verebilirsiniz,
  • Çalışma saatlerinizi belirterek müşterilerinizi bu saatlerde mağazaya soru sor kısmına yönlendirebilirsiniz. Sorulara ne kadar hızlı cevap verirseniz satışlarınız da okadar artacaktır.
 6. Ürün ayrıntılarınızda videoalara yer verin. Ürün açıklama alanlarınızda videolarınızın olması satışlarınızı Pozitif etkileyecektir. Ürünlerinizi anlatan, paketlemenizi anlatan veya size anlatan maximum 1:30 dakikalık videolara yer verebilirsiniz.
 7. Doğru paketleme ve özenli paketlemeler de satışlarınızı dolaylı olarak arttıracaktır. Müşteriye ulaşan ürünün paketi ne kadar güzel ve sağlamsa müşteriniz okadar çok sizin ve ürününüzün hakkında yorumlarda bulunacak ve tavsiye edecektir. Almış olduğunuz ürün ve mağaza yorumları size herzaman daha fazla satış getirecektir.