Reklam Rehberi

Reklam Rehberi

Binlerce satıcı mağaza, bir e-ticaret açık pazar platformu olan n11.com’da milyonlarca ürününü satışa sunar.

n11.com’da satış yapan mağazalar, birbirinden farklı ürünü diğer rakip mağazalar arasında öne çıkarmak, kullanıcıların dikkatini çekmek ve daha üst sıralarda yer alabilmek için reklam çeşitlerini kullanmayı tercih eder.

Siz de reklam çeşitlerini kullanmaya başlayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilir, ürünlerinizin görünürlüğünü artırabilir ve daha çok trafik elde edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl reklam puanı satın alırım?

Mağaza Yönetim Paneli ana sayfasındaki Reklam Yönetimi başlığı altındaki Puan ve Reklam Özeti sayfasından puan satın alınabilir, harcamalarınızın dökümünü görebilirsiniz. Satın aldığınız puanların kullanım süresi 1 yıldır.

Reklam satın alırken ödeme seçenekleri nelerdir?

Sitemizde, ürünlerinize reklam uygulamak için öncelikle reklam puanı satın almalısınız. 1 reklam puanı 1 TL’ye eşittir. Reklam puanı almak için iki seçenek mevcuttur:
1. Kredi Kartından Ödeme: Bu seçenekle kredi kartınızı kullanarak reklam puanı satın alabilirsiniz. Bireysel kredi kartlarına taksit yoktur. Ticari kredi kartlarına taksit uygulanır.
2. Hesaptan Ödeme: n11.com’da bulunan cari hesabınızdan (alacağınızdan) kesinti yaptırarak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam takibini nasıl yaparım?

Reklamları satın aldığınız sayfalardaki Reklam Takip Et sekmesinden satın aldığınız reklamların durumunu görebilirsiniz. Puan ve reklam dökümünüze Puan ve Reklam Özeti sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ürünüme verdiğim reklamların performansını nasıl ölçerim?

Mağaza Yönetim Paneli menüsünde Ürün Yönetimi başlığının altında yer alan Ürün İstatistikleri sayfasından ürününüzü seçip reklam performansını inceleyebilirsiniz.

Ürünlerim için hangi reklamları kullanmalıyım?

Bu seçim, iş modelinize ve satış stratejinize bağlı olarak değişebilir. Örneğin, sezonu gelen ürünlere reklam uygulayarak öne çıkarabilirsiniz. Stok eritmek istediğiniz ürünler varsa reklamla daha fazla alıcının bu ürünleri görmesini ve satın almasını sağlayabilirsiniz. Bir başka strateji de pazarı domine etmeye çalışmak / mağaza bilinirliğini artırmak olabilir. Bunun için, yani rakiplerinizin üstünde yer almak için reklam verebilirsiniz. En Çok Görüntülenen ürünlerinize veya En Çok Satanlara ilgiyi artırmayı tercih edebilirsiniz. Yeni ürünleri tanıtmak veya az görüntülenen ürünlerinizin satışını artırmak için de reklam verebilirsiniz.

En fazla kaç ürüne reklam verebilirim?

Bu konuda bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz kadar ürüne reklam verebilirsiniz.

Hangi ürünler reklam alımı için uygun değildir?

Satışa kapalı olan veya beklemede olan ürünler için reklam alımı yapmamanızı öneririz. Aynı şekilde reklam verdiğiniz ürünleri satışa kapatır veya beklemeye alırsanız reklam özelliğini kaybedecektir.

Satın aldığım reklam puanlarının son kullanma tarihi var mı?

Sistem, satın aldığınız puanlara otomatik olarak 1 sene kullanım süresi tanımlar.