Facebook & Instagram Reklamlarının Detaylı Reklam Analizine Nasıl Ulaşırım ?

Detaylı Reklam Analizine Nasıl Ulaşırım?

Satıcı Ofisi → Reklam Yönetimi sekmesine gidin.

Reklam Yönetimi’nde Facebook & Instagram Reklamına tıklayarak Facebook & Instagram Reklamına ait analiz sayfasına ulaşın.

Sayfada, Facebook & Instagram Reklamına ait reklam gösterim grafiği, toplam Site Dışı Reklam Puanı bakiyeniz, reklam taslakları, Yayında Olan Reklamlar, Yayımlanacak Reklamlar ve Biten Reklamlar bulunmaktadır.

Reklam gösterimi grafiğinde reklamlı ürünlerinizin aldığı toplam gösterim, tıklama, tıklama başı maliyet, satış adedi (dönüşüm), dönüşüm oranı, harcama getirisi, reklamdan elde ettiğiniz ciro ve harcadığınız tutar yer almaktadır.

“Yayında Olan Reklamlar” sekmesi altında reklam kampanyanızın adını, reklam metninizi, planladığınız ve harcadığınız reklam bütçenizi, reklamdan elde ettiğiniz ciroyu, harcama getirisini ve reklamınızın başlangıç / bitiş tarihini görebilirsiniz.

Ayrıca, sağ tarafta bulunan üç nokta işaretine tıklayarak;

Kampanya Analizini Gör” butonuna tıkladığınızda reklam kampanyanızla ilgili gösterim, tıklama, dönüşüm (satış adedi), reklam cirosu, harcanan tutar, tıklanma oranı, tıklama başı maliyet, harcama getirisi, dönüşüm oranı gibi daha detaylı analizlere ulaşabilir ve detaylı performans grafiğini görebilirsiniz.

Bütçe veya Tarih Değiştir” butonuna tıkladığınızda yayında olan reklam kampanyanızın bütçesini artırabilir ve bitiş tarihini uzatabilirsiniz. Ama reklam kampanyanızın bütçesini azaltamaz veya bitiş tarihini daha erken bir tarihe çekemezsiniz.

Reklamı Sonlandır” butonuna tıkladığınızda yayında olan reklamınızı sonlandırabilirsiniz.

Yayımlanacak Reklamlar” sekmesi altında ise oluşturduğunuz ve Facebook tarafından onaylanmayı bekleyen reklamınız bulunmaktadır. İleri bir tarih için planladığınız Facebook & Instagram Reklamını da bu sekme altında bulabilirsiniz.

Biten Reklamlar” sekmesi altında yayın süresi sonra ermiş, sizin bitiş tarihinden önce durdurduğunuz ve/veya Facebook tarafından onaylanmamış reklamlarınız bulunmaktadır.

Biten Reklamlar” sekmesi altındaki “Detaylı Ara” butonuna tıkladığınızda tıklama sayısı, reklam bütçesi, reklam cirosu ve reklam metni filtreleri ile reklam kampanyalarını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca, sağ tarafta bulunan “Analiz Raporu İndir” özelliğini kullanarak bitmiş olan reklam kampanyalarınızla ilgili detaylı analiz raporlarını Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.