Aramada Öne Çıkanlar Reklam Ürünü

ARAMADA ÖNE ÇIKANLAR REKLAMI NEDİR?

Ürünlerinizi, n11’deki arama çubuğuna bir anahtar kelime yazarak arattıktan sonra, arama sonuç sayfalarında Öne Çıkanlar başlığı alanlarında sergileyen bir reklam çeşididir. Her anahtar kelime için bu alanda 5 ürün gösterilir.

BİLMENİZ GEREKENLER NEDİR?

 • Aramada Öne Çıkanlar alanındaki 5 kutu içerisinde yer almanız rakiplerinizin verdiği günlük bütçe, ürün başına teklif ve rakibinizin mağaza ve ürün başarısına bağlıdır.
 • Reklam verilen ürünü ön sayfa ve sıralarda yer alan Aramada Öne Çıkanlar alanına taşımak için günlük bütçenizi ve ürün başı tekliflerinizi artırabilirsiniz.
 • Ürün başına verdiğiniz teklif tutarının günlük bütçenizin altında olması gerekir.
 • Her ürüne birden fazla kelime seçerek reklamlarınızın daha fazla kullanıcıya gösterilmesini sağlayabilir ve satış ihtimalinizi artırabilirsiniz.
 • Reklam verdiğiniz ürünü n11 sayfalarında Aramada Öne Çıkanlar alanlarında göremiyorsanız bunun sebebi, bütçenizin biterek ürünlerinizin o gün için kapanmasıdır.

NASIL REKLAM VERİLİR?

 • 1.n11 Reklam sayfasına girin.
 • 2.Satıcı Ofisi'nde yer alan Reklam Yönetimi sekmesindeki Aramada Öne Çıkanlar’a tıklayın.

 • 2.1.Açılan yeni sayfa sizi so.n11.com adresine yönlendirecektir
 • 2.2.Dilerseniz, doğrudan so.n11.com adresinden de giriş yapabilirsiniz
 • 2.3.Siteye giriş yaptğınızda ana sayfa açılır
 • 2.4.Ana sayfanın sol köşesinde yer alan REKLAM VER butonuna tıklayarak Aramada Öne Çıkanlar reklam modeli ile reklam vermeye başlayabilirsiniz.

 • 2.5.Dilerseniz sayfanın sol tarafında yer alan Reklam Takibi > Aramada Öne Çıkanlar alanına gelip Aramada Öne Çıkanlar Reklam Ver butonuna tıklayarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

REKLAM VERME AŞAMALARI NELERDİR?

1- ÜRÜN SEÇİMİ

 • Sergilenen ve reklam vermek istediğiniz ürünlerinizi seçin. İstediğiniz kadar ürün seçimi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz bu ürün için istediğiniz kadar anahtar kelime de satın alabilirsiniz.

 • Ürünlerinizi bulabilmeniz için, ürün adı/ürün kodu/mağaza kodu, ürünün yer aldığı kategori bilgilerine yer verilir. “Sırala” butonuna tıklayarak “En Çok Satanlar, En Az Satanlar, En Çok Yorum Alanlar, En Son Güncellenenler” gibi arama detaylarına ulaşabilirsiniz.

 • Ürün Seçimi alanındaki detaylı filtreleme alanından, ürün fiyatına, stok adedine, reklam durumuna ve ücretsiz kargolu ürünlerinize göre arama yapabilirsiniz.

2- TARİH SEÇİMİ

Bu sayfada Aramada Öne Çıkanlar reklamı için başlangıç ve bitiş tarihlerini seçebilirsiniz. Başlangıç ve bitiş tarihlerini belirledikten sonra, reklamın yayınlanmasını istemediğiniz bir gün varsa bu tarih aralığından çıkarabilirsiniz. Veya toplu tarih seç özelliğiyle, Bu Ay – 1 Ay – 3 Ay – 6 Ay – 1 Yıl seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.Yaptığınız seçimleri son adımda değiştirebilirsiniz.

3- KELİME, BÜTÇE & TEKLİF SEÇİMİ

 • Reklamlarınız gösterildikçe kelime başına verdiğiniz teklif günlük bütçenizden düşer. Günlük bütçenizin tamamı harcanmazsa, kalan tutar gün sonunda size iade edilir. Günlük bütçenizin tamamı harcanırsa, reklamlarınız “o gün için” durdurulur.
 • Bütçe seçimi yaptığınız ekranda sergilenen ürünleriniz için kelime ve teklif seçimi yapmalısınız. Ürününüzün yanında bulunan “Kelime Seçin” ve “Teklif Verin” yazısına tıklayın.

 • Tıkladıktan sonra açılan ekranda, n11 arama çubuğunda hangi kelimeler aratıldıktan sonra ürününüz çıksın istiyorsanız, o kelimeleri seçmeniz beklenmektedir.
 • Her ürün için birçok kelime seçerek reklamlarınızın daha fazla kullanıcıya gösterilmesini sağlayabilir ve satış fırsatınızı artırabilirsiniz. Ekranda size ürününüz için önerdiğimiz kelimeler de yer almaktadır.
 • Dilerseniz, Daha Fazla Öneri Gör yazısına tıklayıp daha fazla kelime önerisi de görebilirsiniz. Önerilen kelimeler dışındaki bir kelimeyi satın almak istiyor ama arama kutucuğunda bulamıyorsanız, bize kelime önerebilirsiniz. Eğer yazdığınız kelime, kelime listemizde bulunmuyorsa “Kelime Öner” butonuna tıklayın. Önerdiğiniz kelime, öneriniz alındıktan sonra 1 hafta içerisinde, yasaklı kelimeler arasında olmadığı takdirde, kabul edilerek önerilen kelimeler listemize eklenecektir.
 • Kelime seçimi yaptıktan sonra her kelime özelinde bir teklif belirleyin. Reklam sıranızın belirlenmesinde vereceğiniz teklif tutarının rekabetçi olması önemlidir. Ürün başına verdiğiniz teklif tutarınızın günlük bütçenizin altında olması gerekir. Teklifiniz ne kadar yüksek ise ürününüzün ön sayfalarda ve kutularda çıkma olasılığı da o kadar artar. Her kelime özelinde sizin için önerdiğimiz teklif bulunmaktadır.
 • Önerilen Teklif: Sizin ürünleriniz ile rakiplerinizin ürünleri arasında reklam sırasının belirlenmesinde size yol göstermesi için önerdiğimiz ortalama tutardır. Size ipucu niteliğinde olan ve ürün başına tekliflerin düşük, normal ya da yüksek olduğunu belirten uyarıları bu ekranda görebilirsiniz. Bu uyarılar seçili ürünlerinizin bulunduğu kategorilerde rakiplerinizin verdiği tekliflere göre oluşturulur. Örneğin, x ürünü için verdiğiniz 2 RP ürün başına teklif, o ürünün bulunduğu kategoride reklam veren diğer rakiplerinize göre düşükse düşük, ortalamaysa normal, yüksekse yüksek uyarısı verilir.
 • Bütün bu işlemler sonrasında Kaydet ve Diğer Ürüne Geç alanlarına tıklayıp işlemlerinizi kaydedebilirsiniz.

4- ONAY

 • Bu alanda ürünleriniz ve seçtiğiniz reklamın özellikleri yer almaktadır.
 • Bu alandan, reklam yayın sürenizi bir önceki sayfalara gitmeden değiştirebilir ya da reklam verdiğiniz üründen vazgeçip silebilirsiniz.
 • Bu aşamada, reklam vermek için seçtiğiniz ürünleri ve ürün detaylarını düzenleyebilir, “Reklamı Oluştur” butonuna tıklayarak reklamlarınızı oluşturabilirsiniz.

 • Verdiğiniz reklamlar ertesi gün yayına girer.
 • Ana sayfaya gelip Aramada Öne Çıkanlar analiz ekranlarına ulaşabilirsiniz.

ARAMADA ÖNE ÇIKANLAR ANALİZİ NASIL YAPILIR?

Analiz sayfasına nasıl ulaşırım?

“Reklam Takibi” altında “Aramada Öne Çıkanlar” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfa, Aramada Öne Çıkanlar reklamının analiz sayfasıdır.

Bu sayfada, reklam gösterim özeti grafiği, mevcut reklam puanınız, günlük bütçe miktarınız, reklam taslakları, yayında olan reklamlar, yayımlanacak reklamlar ve biten reklamlar yer alır.

Reklam Gösterim Özeti Grafiği: Ürünlerinizin aldığı toplam gösterim, reklamlı ürün adedi ve maliyetlerinizin özeti yer alır. Dilerseniz bu grafik üzerinden, Kategori adına ya da tarihe göre filtreleme yapıp ne kadar görüntülenme aldığınıza da bakabilirsiniz.

Yayında Olan Reklamlar: Bu sekmede, o gün içerisinde yayında olan tüm reklamlı ürünlerinizi bulabilirsiniz.

Bu alandan güncel maliyet bilgisi, stok, ürünlerinize hangi kelimeleri uyguladığınıza ve başlangıç - bitiş tarihlerinize bakabilir ve ürününüzün yanında bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak ürün özelinde kelime analizi ve reklamınızın detayına ulaşabilirsiniz. Reklamı sonlandırmak isterseniz, yine bu 3 nokta işaretine tıklayarak sonlandırabilirsiniz.

“Reklam Detayına Git” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda verdiğiniz ürünlerin kategori isimleri, başlangıç-bitiş tarihi, o ürün için verdiğiniz günlük bütçe tutarı ve verdiğiniz teklif tutarını görüntüleyebilir, değiştirmek isterseniz de bu ekran üzerinden ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz. Verdiğiniz teklif tutarı, rakiplerinizin teklif tutarına göre hesaplanarak belirlediğiniz teklif tutarının düşük, normal, yüksek olup olmadığını göstermektedir.

Dilerseniz, Detaylı Ara butonuna tıklayarak başlangıç - bitiş tarihini ayrı ayrı seçebilir, ürün fiyatı, stok reklam verilen kelimeler, toplam reklamlı ürün gösterimi, toplam reklam maliyeti ve reklamın bitmesine kalan süreye göre filtreleme de yapabilirsiniz. Sadece ücretsiz kargolu ürünlerinizi görmek isterseniz de “Ücretsiz Kargolu Ürünlerim” seçeneğine tıklayarak filtreleme işleminizi yapabilirsiniz.

 

Ekranda yer alan bilgilerin Excel dosyası versiyonuna ulaşmak için “Analiz Raporu İndir” butonuna tıklayın.

Yayımlanacak Reklamlar: İleri tarihler için düzenlediğiniz ve planladığınız Aramada Öne Çıkanlar reklamlarınızı bu sekmede bulabilirsiniz.

Bu alandan da güncel maliyet bilgisi, stok, ürünlerinize hangi kelimeleri uyguladığınıza, başlangıç - bitiş tarihlerinize bakabilir ve ürününüzün yanında bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak ürün özelinde reklamınızın detayına ulaşabilirsiniz. Reklamı sonlandırmak isterseniz yine bu 3 nokta işaretine tıklayarak reklamınızı sonlandırabilirsiniz.

“Reklam Detayına Git” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda verdiğiniz ürünlerin kategori isimleri, başlangıç-bitiş tarihi, o ürün için verdiğiniz günlük bütçe tutarı ve verdiğiniz teklif tutarını görüntüleyebilirsiniz. Verdiğiniz teklif tutarı, rakiplerinizin teklif tutarına göre hesaplanarak belirlediğiniz teklif tutarının düşük, normal, yüksek olup olmadığını göstermektedir.

Dilerseniz, Detaylı Ara butonuna tıklayarak başlangıç - bitiş tarihini ayrı ayrı seçebilir, ürün fiyatı, stok reklam verilen kelimeler, toplam reklamlı ürün gösterimi, toplam reklam maliyetine göre filtreleme de yapabilirsiniz. Sadece ücretsiz kargolu ürünlerinizi görmek isterseniz de “Ücretsiz Kargolu Ürünlerim” seçeneğine tıklayarak filtreleme işleminizi yapabilirsiniz.

Ekranda yer alan bilgilerin Excel dosyası versiyonuna ulaşmak için “Analiz Raporu İndir” butonuna tıklayın.

Biten Reklamlar: Bu sekmede, o güne kadar vermiş olduğunuz ve artık yayında olmayan, yayından kalkmış tüm reklamlı ürünlerinizi bulabilirsiniz.

Bu alandan da güncel maliyet bilgisine, stok, ürünlerinize hangi kelimeleri uyguladığınıza, başlangıç bitiş tarihinize bakabilir ve ürününüzün yanında bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak ürün özelinde reklamı tekrarlayabilir, reklamlı kelimenin analizini görebilir ve reklamınızın detayına ulaşabilirsiniz.

“Reklam Detayına Git” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda verdiğiniz ürünlerin kategori isimleri, başlangıç-bitiş tarihi, o ürün için verdiğiniz günlük bütçe tutarı ve verdiğiniz teklif tutarını görüntüleyebilirsiniz. Verdiğiniz teklif tutarı, rakiplerinizin teklif tutarına göre hesaplanarak belirlediğiniz teklif tutarının düşük, normal, yüksek olup olmadığını göstermektedir.

“Reklamlı Kelimenin Analizini Gör” butonuna bastıktan sonra ise, verdiğini reklamlı kelimelerin adları, başlangıç-bitiş tarihleri, aldıkları toplam gösterim miktarları ve eğer reklam yayından kaldırıldıysa yanında bir bilgilendirme ile tüm detayları görebilirsiniz.

Dilerseniz, Detaylı Ara butonuna tıklayarak başlangıç ve bitiş tarihini ayrı ayrı seçebilir, ürün fiyatı, stok reklam verilen kelimeler, toplam reklamlı ürün gösterimi, toplam reklam maliyeti ve reklamın bitmesine kalan süreye göre filtreleme de yapabilirsiniz. Sadece ücretsiz kargolu ürünlerinizi görmek isterseniz de “Ücretsiz Kargolu Ürünlerim” seçeneğine tıklayarak filtreleme işleminizi yapabilirsiniz.

 

Ekranda yer alan bilgilerin Excel dosyası versiyonuna ulaşmak için “Analiz Raporu İndir” butonuna tıklayın.