Şartlı Ödeme Kargo Seçeneği Nasıl Eklenir?

Şartlı Ödeme Kargo Seçeneği Nasıl Eklenir?

Bu işlemi yapmamız için öncelikle Teslimat Bilgileri ekranına giriş yapmanız gerekir. Daha önceki yazılarımızda mağaza yönetim paneline teslimat şablonu ekleme yönteminden bahsetmiştik.

Teslimat Bilgileri ekranında, yeni bir teslimat şablonu ekleyebilir (https://magazadestek.n11.com/satis-surecleri/teslimat-sablonu-tanimlama-844) ya da mevcut teslimat şablonunuzla ilgili değişiklikler (https://magazadestek.n11.com/satis-surecleri/urunlerin-teslimat-sablonlari-nasil-degistirilir-922) yapabilirsiniz.

Şablon eklerken kargo ücretlerinin hesaplanması adına karşınıza 3 seçenek çıkacaktır: “Alıcı Öder, Mağaza Öder ve Şartlı Ödeme."

Şartlı Ödeme seçeneğinden faydalanmak için, eski şablonunuzu düzenleyebilir ya da yeni bir şablon ekleyerek bu işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Yeni bir şablon eklerken Şartlı Ödeme seçeneği nasıl seçilir?
Mağaza Yönetim Paneli > Bilgilerim > Teslimat Bilgileri adımlarını takip ederek kargo şablonuna ulaşabilirsiniz.

Teslimat Yönetimi ekranında, Yeni Şablon Ekleme butonuna tıklayara yeni şablonunuzu oluşturabilir ve Şartlı Kargo işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Yeni Şablon ekranında, ürünlerinize şablonları eklerken karışıklık olmaması adına, öncelikle uygun ve anlaşılır bir şekilde yeni şablon adınızı girin. Şartlı Ödeme seçeneğine ulaşmak için, ynı ekranda Depo Adresi seçeneğinde Seç butonuna basın.

Depo Adresinizi seçeneklerden seçebilir ya da yeni bir adres ekleyebiliriz. Bu işlemden sonra Güncelle butonuna basarak devam edin.

Adres ile ilgili bir değişiklik yapacaksanız, işlemi bu aşamada yapabilirsiniz. Adreste güncelleme yapmayacaksanız, Şartlı Kargo seçeneğinden Fiyat / Miktar seçeneklerinden birini seçin (hangi seçenekle kargoya şart koymak isterseniz) ve sınır Fiyat / Adeti bu ekranda girin.

Not: Ürün fiyat ya da miktarlarında belirlediğiniz bir tutar ve adet üzerinde bir sipariş oluşturulduğunda kargo ücretinin kimin tarafından (siz ya da alıcı) ödeyeceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, 75 TL gibi bir üst limit belirlediğinizde müşterinizin bir defada satın aldığı ürünlerin sepet toplamı 75 TL’nin üzerinde ise kargo ücretini mağaza öder; 75 TL’nin altında ise kargo ücretini alıcı öder gibi bir tanımlama yapabilirsiniz. Bu şartı benzer şekilde, 5 adet üzerinde ürün alırsa kargo ücretini mağaza öder; 5 adet altında ürün alımı gerçekleşirse alıcı öder şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Şartlı kargo limitini belirledikten sonra kaydet butonuna basın. Sipariş Gönderim Bilgileri seçeneğinde, Şartlı Ödeme butonuna tıklayın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Mevcut şablonum üzerinden Şartlı Ödeme seçeneğini nasıl seçerim?
Mağaza Yönetim Paneli > Bilgilerim > Teslimat Bilgileri adımlarını takip ederek kargo şablonunuza ulaşabilirsiniz.

Teslimat Yönetimi ekranında, Şablon Adı sütununda bulunan ve değişim yapmak istediğiniz şablonun adının yazılı olduğu butona tıklayarak mevcut şablon bilgilerini açın.

Şablon Güncelleme ekranında, ürünlerinize şablon eklerken karışıklık olmaması adına, uygun ve anlaşılır bir şablon adı girin. Şartlı Ödeme seçeneğine ulaşmak için, aynı ekranda Depo Adresi seçeneğinin yanında bulunan Güncelle butonuna basın.

Bu ekranda şablonda daha önce bulunan adresi seçin ve devam etmek için Değiştir butonuna basarak ilerleyin.

Adres ile ilgili bir değişiklik yapacaksanız, işlemi bu aşamada yapabilirsiniz. Adreste güncelleme yapmayacaksanız, Şartlı Kargo seçeneğinden Fiyat / Miktar seçeneklerinden birini seçin (hangi seçenekle kargoya şart koymak isterseniz) ve sınır Fiyat / Adeti bu ekranda girin.

Not: Ürün fiyat ya da miktarlarında belirlediğiniz bir tutar ve adet üzerinde bir sipariş oluşturulduğunda kargo ücretinin kimin tarafından (siz ya da alıcı) ödeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Örneğin, 75 TL gibi bir üst limit belirlediğinizde müşterinizin bir defada satın aldığı ürünlerin sepet toplamı 75 TL’nin üzerinde ise kargo ücretini mağaza öder; 75 TL’nin altında ise kargo ücretini alıcı öder gibi bir tanımlama yapabilirsiniz. Bu şartı benzer şekilde, 5 adet üzerinde ürün alırsa kargo ücretini mağaza öder; 5 adet altında ürün alımı gerçekleşirse alıcı öder şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Gönderim Bilgileri seçeneğinde Şartlı Ödeme butonuna tıklayın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan kaydet butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.