Katalog Sistemine Önerilen Ürünler Nasıl Satışa Açılır ?

Katalog Sistemine Önerilen Ürünler Nasıl Satışa Açılır ?

Önerilen ürünün onay durumunu öğrenmek ve satışa açmak için, Ürün Yönetimi – Ürün Listesi butonuna basın.

Ürün Listesi Özeti başlığının sağ üst köşesinde bulunan (+) butonuna tıklayın.

Katalog Önerilerim başlığına tıklayarak ürünlerinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Öneri Durumunda; Reddedildi, Onay Bekliyor ve Onaylandı statüleri bulunmaktadır. Bu statülerde ürünlerinizi tarih aralığı vererek , tüm ürünleriniz için ve ayrıca ürün adına göre de arayarak kontrol edebilirsiniz.

Reddedilen ürünlerinizi Red Nedeni başlığındaki açıklamaya dikkat ederek katalog sistemine yeniden önermeniz gerekmektedir.

Onay Bekliyor statüsündeki ürünlerinizi de ürün önerdiğiniz tarihlerden sonra belirli periyodlarda kontrol edebilirisniz.

Onaylandı statüsündeki ürünlerinizi satışa açmak için; Tarih aralığı vererek listelediğiniz ürün ya da ürünlerinizin Katalog Id numarasını kopyalayın,

Ürün Yönetimi - Yeni Ürün Ekle butonuna basın.

Tanımlanacak ürünün kategorisini seçerek devam edin.

Arama Kriteri olarak Katalog Id başlığını seçerek, kopyaladığınız Katalog Id numarasını yazın arama yapın ve çıkan sonuç sonrasındaki ekranın sol tarafta bulunan ekle butonuna tıkladığınızda aşağıda eklenen ürünler altında yer aldığını göreceksiniz.

Devam et butonuna tıklayarak devam ettiğinizde sonraki aşamada ürününüze ait stok miktarını, fiyatını, teslimat şablonunu ve mağaza notunuzu ekleyerek ürünü yayına alabilirsiniz.