Katalog Listeleme Reklamları Rehberi

KATALOG LİSTELEME REKLAMLARI REHBERİ

Nedir?

Ürün detay sayfalarında, aynı ürünü satan diğer mağazaların önüne geçebileceğiniz ve kullanıcılar tarafından daha kolay fark edilebileceğiniz bir reklam türüdür.

Farklı gösterim seçenekleri sayesinde, mağazanız sadece katalog listeleme sayfalarında ve ilgili ürünün ürün detay sayfasında diğer mağazalar arasında farklılaşır ve üst sıralara çıkar.

Katalog Listeleme Reklamları, ürün detay sayfasında iki farklı seçenek halinde sunulur:

Süper İkon: Mağaza isminizin yukarısında "Süper" yazılı bir ikon yer alır. "Süper" ikonu sayesinde mağazanız, diğer mağazalar arasından kolayca ayırt edilir.

Çerçeve: Mağazanız, farklı bir çerçeve rengi ile gösterilir ve diğer mağazalar arasında kolaylıkla dikkat çeker.

Katalog Listeleme Reklamları Nerede, Nasıl Görünür?

Katalog Listeleme reklamları hem web hem de mobil kanalında gösterimde olacaktır.

WEB GÖSTERİMİ

MOBİL GÖSTERİMİ

Reklam Verme Süreci Nasıl?

Katalog Listeleme Reklamını vermek için, ürünlerinizin Katalog sistemine geçen ürünler olması gerekmektedir. Katalog yapısına ait ürününüz yoksa bu reklam modelini uygulayabileceğiniz bir ürün de olmayacaktır.

  • 1. so.n11.com adresine gidin.
  • 2. Siteye giriş yaptığınızda ana sayfa açılır.
  • 3. Ana sayfanın sağ köşesinde yer alan REKLAM VER butonuna tıklayın. Katalog Listeleme Reklamı seçeneğini seçip reklam vermeye başlayın.

Reklam Verme Aşamaları Nelerdir?

Ürün Seçimi

Ürünlerinizi bulabilmeniz için, ürün adı/ürün kodu/mağaza kodu, ürünün yer aldığı kategori bilgilerine yer verilir. Sırala butonuna tıklayarak “En Çok Satanlar, En Az Satanlar, En Çok Yorum Alanlar, En Son Güncellenenler” gibi arama detaylarına ulaşabilirsiniz.

Ürün Seçimi alanında detaylı filtreleme alanları bulunmaktadır. Bu alandan reklam türüne (Süper ikon ve Çerçeve) reklam durumuna (reklamı olmayan ürünler, reklamı devam eden ürünler, reklam bitimine kalan 3 gün), reklam fiyatına ve stok adedine göre arama yapabilirsiniz.

Reklam Durumu butonuna tıklayarak reklamı devam eden ya da reklam vermediğiniz ürünlerinizi görebilirsiniz.

Reklam Türü ve Tarih Seçimi

Katalog Listeleme Reklamı’nın gösterim süresini ve reklam çeşidini belirlediğiniz alandır.

Aşağıdaki alanda ise, seçtiğiniz reklam türüne göre ürünlerinizin reklamlı olarak ne kadar süre yayında kalacağını seçebilirsiniz. Seçim yaptığınız süreye ait fiyat bilgisi, kutucukların içerisinde yer almaktadır.

Onay

Bu alanda seçtiğiniz reklam çeşitlerinin ve ürününüzün özellikleri yer almaktadır.

Bu alandan, reklam yayın sürenizi bir önceki sayfalara gitmeden değiştirebilir ya da reklam verdiğiniz üründen vazgeçip silebilirsiniz.

Bu aşamada, reklam vermek için seçtiğiniz ürünleri ve ürün detaylarını düzenleyebilir; Reklamı Oluştur butonuna tıklayarak reklamlarınızı oluşturabilirsiniz.

Verdiğiniz reklamlar ertesi gün yayına girer.

Ana sayfadan Katalog Listeleme Reklamı analiz ekranlarına ulaşabilirsiniz.